Новини компаній
17:07, 6 лютого 2023 р.
Реабілітація наркозалежності
Новини компаній
На сьогоднішній день в Україні гостро стоїть питання наркоманії та пошук шляхів боротьби з цим явищем. Число залежних людей неухильно зростає через легкодоступність наркотиків та лояльність законодавства України, яке по суті офіційно дозволяє вживання психоактивних речовин; варто мати лише бажання вживати, мінімум документів та гроші. Тому вважаю одним із найефективніших методів повернення людей до реальності – це проходження повноцінного курсу реабілітації наркозалежності. Існують і інші варіанти менш затратні за часом, але на власному досвіді можу сказати, що вони не ефективні в більшості випадків.
Що ж таке наркологічний центр та реабілітаційний процес? Насамперед - це допомога, якої свідомо чи несвідомо потребують усі залежні. Робота з наркозалежним проводитиметься у три етапи:
- Детоксикація пацієнта у стаціонарі (очищення організму від шкідливих речовин).
- Психологічне відновлення та розвиток (робота з психо – корекційною програмою ).
- Адаптація одужуючого до життя в соціумі.
Потрапивши до центру реабілітації для наркоманії протягом двох тижнів, людина проходить детоксикацію за допомогою медикаментозних заходів та препаратів спрямованих для найбільш м'якого проходження цього етапу. Центр укомплектований спеціальними палатами, так званий "карантин", медичним персоналом, обладнанням та всім необхідним. На цьому етапі проводиться очищення організму від залишкових наркотичних речовин для нормалізації обміну речовин та усунення хворобливих симптомів абстинентного синдрому.
Реабілітація наркозалежності
Після проходження детоксикації пацієнт переходить на наступний етап - психологічна реабілітація наркозалежності, який є найважливішим, довгостроковим і вимагає докладання великих зусиль з боку одужуючої людини. Тут підводять до усвідомлення проблеми, з'ясовуються справжні причини формування залежності та шляхи їх усунення. Із залежним ведуться бесіди, спрямовані на огиду до наркотику, мотивують на здобуття бажання вести тверезий спосіб життя. Проводиться робота із залученням психологів. Найважливішим елементом лікування цьому етапі є потрапляння людини у психотерапевтичну середу. Туди, де людина оточена людьми зі схожими проблемами, зі своїм і чужим досвідом їх подолання. Та й взагалі спільно набагато легше подолати будь-які труднощі, ніж самотужки. Проводяться групові тренінги, лекції, працетерапія, ігри, спорт, творчі вечори та багато іншого. Загалом все, що спрямоване на створення нової, розсудливої та самостійної особистості.
Третій етап - це адаптація до життя поза стінами реабілітаційного центру та плавний, поступовий вихід у соціум, а також безпечне існування в ньому. Тут також є безліч варіантів. Одужуючий може залишатися при центрі, виконуючи деякі управлінські та організаційні обов'язки в організації та приїжджати часом додому, може знайти професію та використовувати центр як місце проживання, жити в адаптаційній квартирі з такими ж одужуючими, починати жити самостійно, але головне не втрачати зв'язку з спільнотою людей, що одужують.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...