• Головна
  • Що таке Ripple (XRP) - детальний опис криптовалюти
Новини компаній
15:56, 20 липня 2023 р.

Що таке Ripple (XRP) - детальний опис криптовалюти

Новини компаній

Про криптовалюту у тому чи іншому контексті чула кожна людина. Вона вже давно і міцно увійшла в життя людей (навіть тих, хто до неї не має безпосереднього відношення). Звичайно, Ripple або XRP не так відома, як Біткоїн або Ефіріум. Проте вона поступово стає дедалі популярнішою серед трейдерів. Давайте розбиратися, що з себе являють дані токени і чим вони відрізняються від інших різновидів крипти. А також необхідно розглянути принцип роботи Ripple, методи його отримання.

Ріппл - платіжна мережа або криптовалюта

Існує думка, що криптовалюта ripple – це банківська криптовалюта. Насправді ж це мережа, яку використовують, щоб проводити грошові розрахунки, обмін валют. Вона підходить для здійснення грошових переказів між фінансовими установами та банками. Мережа Ріппл будується на основі блокчейну, за цим принципом і працює. Крім мережі Ripple є віртуальні монети під назвою XRP - вони призначаються для реалізації транзакцій всередині мережі.

Головна мета мережі Ріппл, яку створили у 2012 році – функціонування платформи з метою проведення валютних активів та їх обміну. Працює за принципом Свіфт. Разом з іншими видами токенів XRP має відкритий код і є децентралізованим. Платформа Ріппл працює з криптою, фідуціарними грошима та дає можливість клієнтам проводити інтегрування протоколів у свою власну систему. Ріппл є альткоїном і входить до ТОП-10 криптовалют згідно з рівнем ринкової капіталізації.

Чим забезпечені XRP

Ripple має здатність працювати незалежно від центральних банків так само, як і інші види крипти. А це велика різниця з такими популярними валютами, як євро та долари, що друкуються центробанками. Тому купити криптовалюту вигідніше та безпечніше, ніж зберігати заощадження у звичайних фіатних грошах. Ріппл визначає потік XRP, обмежений до 1 млрд щомісяця. Тільки є одна велика різниця між фіатними грошима та XRP, тому що існує максимально можливий обсяг Ріппл – це 100 мільярдів XRP.

Переваги та недоліки XRP

Ripple має одну головну роль у глобальних розрахункових мережах: щоб фінансові сторони змогли знизити свої витрати в процесі проведення транзакцій. Проведення платежів має криптографічний захист. У той же час, у банків з'являється можливість співпраці один з одним безпосередньо. Транзакції є конфіденційними і можна підключати одночасно кілька мереж одна до одної.

Плюси Ріппл:

  • низький відсоток комісії;
  • високий потенціал для масового використання (метою Ріппл є стати платіжною мережею, яка використовується фінансовими установами);
  • універсальність – здатність обробки транзакцій з іншими різновидами цифрових валют;
  • швидкість проведення транзакцій.

Ripple є частково централізованою криптовалютою і це можна вважати одним із недоліків. Враховуючи той факт, що монети Ripple видобували заздалегідь, це негативно впливає на стимул для роботи в мережах звичайних вузлів. Щоб фактично запустити мережу, не знадобиться багато цих вузлів. Існує певний рівень ризику взаємодії з Ripple, так як цей різновид токенів є молодим.

Особливості отримання XRP

На жаль, чи на щастя майнити XRP не вийде. З самого початку кількість монет Ripple фіксована. Розширювати її не вдасться, якщо вірити правила протоколу Ріппл. Відповідно, зрозуміло, що майнінгу не буде. Усього створено Ripple 100 мільярдів. І ринок криптовалюти повинен під це підлаштуватися.

Прихильники Біткоіна цей момент критикують, оскільки однією з його переваг вважають централізований контроль за створенням та розповсюдженням токенів. В результаті Ripple вирішила заморозити майже 90% всіх активів XRP, а після кожного місяця продавати по одному їх мільярду. І завдяки заморожуванню, і завдяки сталому потоку трейдери та інвестори матимуть можливість передбачати пропозиції цього виду крипти. Трейдинг криптовалют вигідний, якщо в ньому розумітися. До будь-якого такого питання слід підходити усвідомлено.

Різниця Біткоінов та XRP

Деякі вважають Біткоїни і Ріппл одним і тим же різновидом токенів. Але між ними є головна відмінність: Біткоїни – це просто валюта, за допомогою якої здійснюються покупки. А Ріппл – платіжна екосистема, в яку запроваджено власну валюту XRP. Є ще одна різниця – система, на якій вони побудовані та її функціональність. Біткоїн будували на системі блокчейн, а XRP застосовує розподілені консенсусні реєстри, щоб перевіряти транзакції у мережі серверів. Токени XRP мають велике значення у процесі перевірки.

Якщо підсумувати, можна зробити висновок: завдяки Ripple з’явилася змога проводити платежі швидше, безпечніше, дешевше і не вдаватися до послуг посередників. Немає нічого дивного в тому, що Ріппл все частіше застосовує банківський сектор, який не встиг отримати велику вигоду з появи нових технологій. Якщо хочеться зрозуміти, як купити криптовалюту, достатньо зайти на одну з найбільших європейських криптовалютних бірж WhiteBIT, де міститься вся відповідна інформація. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...