• Головна
  • На 63% скоротилися власні надходження місцевих бюджетів в громадах Херсонщини
23:57, 4 жовтня

На 63% скоротилися власні надходження місцевих бюджетів в громадах Херсонщини

Під час онлайн обговорення питань бюджетного забезпечення громад Херсонщини в 2023 – 2024 роках регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Марія Кривецька докладно описала фінансовий стан громад області.- Власні надходження місцевих бюджетів - динаміка вкрай негативна. Скоротилися надходження на 63%, порівняно з 2021 роком. Це в розрізі всіх громад. Обласний бюджет зменшився на 47 %, бюджет Херсонської тергромади на 33%.Якщо буде перерозподіл «військового» ПДФО, то у 2023 році громади області втратять 350,6 млн.грн. У 2024 році - 1 мільярд 139 мільйонів 400 тис. грн. Це стосується абсолютно всіх громад Херсонської області. Через зменшення відсотка зарахування ПДФО до бюджетів тергромад на 4 %, громади Херсонщини втратять у 2024 році близько 135 млн. грн.,- підсумувала Марія Степанівна.

У підсумку розмови з головами громад, консультанти РВ АМУ запропонували кілька варіантів збереження фінансів у гаманцях місцевого самоврядування. З нижченаведеними пропозиціями сільські та селищні голови звертатимуться до вищих ешелонів влади, наприклад депутатів Верховної Ради України, обраних в їхніх округах:

- Зберегти зарахування ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового та начальницького складу до загального фонду місцевих бюджетів.- Визначити обов’язкове спрямування 70 % військового ПДФО, що надходить до місцевих бюджетів, на заходи з безпеки та оборони.- Не здійснювати перерахування з бюджетів громад до держбюджету реверсної дотації.- Легалізувати можливість місцевого самоврядування надавати пряму допомогу силам безпеки та оборони, підтримавши законопроєкти № 9560-1 та № 9959-д.- Залишити зарахування 64% ПДФО до загального фонду бюджетів територіальних громад.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Скадовськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...