• Головна
  • План заходів з утвердження української ідентичності розробили на Херсонщині
09:54, 14 лютого

План заходів з утвердження української ідентичності розробили на Херсонщині

Тематичне фото/БукІнфо

Тематичне фото/БукІнфо

Начальник херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін підписав розпорядження, яким затвердив План заходів по утвердженню української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року.

Відповідне розпорядження опубліковано на офіційному сайті Херсонської обласної військової адміністрації.

Назва: Про план заходів з реалізації у 2024 - 2025 роках Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року в Херсонській області

План заходів з утвердження української ідентичності розробили на Херсонщині, фото-2

Херсонська обласна військова адміністрація затвердила план заходів з реалізації у 2024-2025 роках Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року.

План заходів передбачає комплекс заходів, спрямованих на:

Формування та утвердження української національної та громадянської ідентичності у громадян та закордонних українців Підвищення рівня знань про українську мову, історію, культуру та традиції Виховання поваги до української державності та символів Створення умов для розвитку українського громадянського суспільства

Реалізація плану заходів буде здійснюватися структурними підрозділами Херсонської обласної державної адміністрації, районними військовими адміністраціями, військовими адміністраціями населених пунктів Херсонської області.

Управління фізичної культури, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації буде відповідальним за координацію та моніторинг виконання плану заходів.

Серед затверджених заходів є такі:

Проведення фестивалю аматорської творчості «Україна барвінкова»; Проведення фестивалю військово-патріотичної творчості «Оберіг»; Проведення військово- спортивних вишколів учнівської молоді Херсонщини «Покровський Гарт»; Проведення зустрічей, зокрема в онлайн-форматі, із Захисниками та Захисницями, які боронять (боронили) країну у лавах Збройних Сил України «Не зломлені духом - сила і міць, віра і надія!»; Організація проведення циклу програм «Козацькому роду нема переводу!» (зустрічі з видатними особистостями Херсонщини); Проведення телемосту з освітянами, які перебувають за кордоном «Ми — єдиний народ, ми - єдина країна!»; Організація роботи військово- спортивного літнього табору «Героїка українського духу»; Створення нових музейних експозицій та виставок: «Херсонщина незламна», «Спочатку було слово...» (з історії української мови та писемності), «Історія Херсонщини: від прадавніх часів до сучасності»;

Детально з текстом Програми можна ознайомитися за посилання

Английский – уроки для начинающих 50 уроков для изучения английского языка самостоятельно +слова/произношение

«Херсонщина - рекордсмен з утвердження державної мови, адже тут діє 37 місцевих мовних програм, включаючи комплексну обласну програму. Жодна область України не має таких можливостей з підтримки української в усіх сферах суспільного життя. Відновлюючи на деокупованих територіях зруйновані садочки та школи, поповнюючи бібліотеки сучасною літературою, розширюючи мережу мовних курсів, повертаючи українськомовні вивіски назв населених пунктів, донедавна знищені окупантами громади повертаються до життя. Херсонська мовна стратегія - відповідь кожному, як утверджувати ідентичність, мову і культуру.», - наголосив Тарас Кремінь.

Район.Берислав детально розповідав, про громади Бериславщини які затвердили місцеві програми розвитку і функціонування української мови.

Район.Херсон інформував, що на Херсонщині затвердили програму розвитку та функціонування української мови як державної.

Також Район.Херсон повідомляв, що начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін затвердив склад координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Херсонській обласній державній адміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Скадовськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...