Проживання в хостелах є цілком звичним для європейського туриста. Але в Україні по сьогодні ставлення до хостела більш обережне. Більшість вважають їх подобою гуртожитку, в кращому випадку. А в гіршому — притоном для дуже непривабливої публіки. Насправді де забобони. Дійсно, хостел — це близький родич гуртожитку, але не в звичному розумінні цього слова. Скоріше це трансформація гуртожитку під реалії 21 сторіччя.

На що звернути увагу при виборі

При виборі хостелу в Києві варто звернути увагу на деякі моменти, які дозволяють зрозуміти, що це житло дійсно хороше. Це:

  • По-перше, вартість користування рушником, а також постільною білизною повинна бути включена в загальну вартість проживання. Цей момент треба з’ясувати  у адміністратора. Особливо якщо ви збираєтеся жити в європейському хостелі. Т.я. у Европі є нормальною практикою коли постільна білизна не включена у вартість проживання та видається за окрему плату. У гостелах СНД, як правило, все це включено до вартість ліжка.
  • По-друге, зверніть увагу на якість WiFi-інтернету та чи є він в наявності. Нині без доступу до мережі обійтися неможливо, особливо у незнайомому місті. У вас повинна бути можливість у будь-який момент отримати інформацію про місцезнаходження, маршрути, розклад руху транспорту тощо. У більшості закладів Києва до ваших послуг безкоштовна Wi-Fi-мережа. Краще, коли ця мережа новітнього швидкісного стандарту 5G.
  • З’ясуйте чи номери розділені на чоловічі та жіночі. Ця порада буде в нагоді тільки тим, хто почуває себе досить полохливо при стосунках з представниками протилежної статі. Для відпочинку ніяких незручностей не буде від розміщення в змішаному номері.

Харчування в хостелі

Перевірте, чи є в хостелі кухня. Якщо готувати самостійно, а не їсти в кафе, можна суттєво заощадити кошти. Саме тому величезним плюсом стане простора кухня з сучасною технікою. Звісно, якщо маєте до цього хист. В протилежному випадку, радимо вивчити околиці на предмет наявності закладів громадського харчування. Для Києва це не має бути проблемою тому що «общепіт» у місті розвинений напрочуд добре. Головне щоб один з представників цієї галузі знаходився поруч.

У хостелі повинні бути правила проживання та іх мають дотримуватися всі мешканці. Вони захищають вас від не особливо адекватних сусідів по кімнаті. Правила повинні бути прочитані. У хорошому хостелі після одинадцяти вечора заборонено шуміти. Також добре, якщо в хостелі заборонено вживати алкоголь. Однак правила не повинні бути невиправдано суворими, оскільки це може звести нанівець всю ту неповторну хостельну атмосферу.

Вдалого вам вибору!

Радимо почитати по темі: Правила хорошего тона в хостеле