Як вибрати подарунки колегам?

Корпоративні подарунки можуть розповісти про атмосферу в компанії майже все: несмачні символічні «отдарки» відразу розкажуть про зневагу до співробітникам, безглузді і громіздкі речі - в компанії про зневагу до зручності колег. Але крім особистих відносин подарунки демонструють загальну культуру фірми і відповідність актуальним нормам етикету. Діловий етикет зазнає такі ж зміни, як і інші сфери відносин, тому дуже важливо враховувати вимоги, які пред'являє до нас сучасний світ, і підходити до вибору подарунків потрібно вже зовсім з інших позицій, ніж десять років тому. 

Вигідно придбати подарунки для друзів та колег можна на darunok.ua/ua/catalog/neobychnye/!

Не порушуйте особистого кордону 

Навіть якщо ви знаєте про те, що ваш колега по вихідним займається риболовлею, це не привід купувати йому спінінг. Яким би не був прекрасним колектив, на вихідних хочеться відпочити від роботи, а подарована колегами вудка буде весь час нагадувати про те, що десь в офісі чекає недороблений звіт. Крім того, можливо, що колега не хоче, щоб про його захоплення знав весь офіс, включаючи стажистів, а, вручивши йому особистий подарунок, ви розповісте про його особистому захопленні всім навколо. 

Покажіть, що вам не все одно 

А ось офісний або нейтральний предмет на улюблену тематику буде якраз до речі: у випадку з рибалкою-любителем це може бути, наприклад, письмове приладдя на улюблену тему. До речі, перевірити, чи буде предмет особистим, дуже просто: якщо місце цього предмету тільки вдома, то дарувати його не варто. Якщо ж він знайде своє місце в офісі, то тоді це не зовсім особистий подарунок і турбуватися нема про що. 

Професійні подарунки не мають статі 

Часи, коли чоловікам дарували бритви, а жінкам духи, залишилися в минулому. Сучасна бізнес-етика не передбачає гендерного поділу подарунків, а за сковорідку, подаровану на робочому місці, можуть і в суд подати. Тому краще обмежитися нейтральними подарунками, які не викликають асоціацій зі статтю одержувача. Щоденники стриманих кольорів, подарункові сертифікати на техніку - нейтральних предметів набагато більше, ніж здається. 

Вам конверт  

Ще 50 років тому дарувати гроші вважалося поганим тоном. Зараз етикет дозволяє вручити пухкий конверт, але у випадку з подарунками колегам це все-таки не дуже доречно. Передбачається, що всі колеги отримують гідну зарплату. При цьому часто співробітники вважають за краще самі вибирати собі подарунки і, в принципі, «взяли б грошима». У цій ситуації можна скористатися подарунковими сертифікатами.