Для того, щоб суд дозволив розлучення, першим кроком є клопотання. Його подає один або обидва подружжя до районного суду. Абсолютно необхідно показати, що відбувся постійний розпад зв'язків в емоційній, фізичній та економічній сферах. Це дозволяє перевірити законність справи про розлучення. З такими емоційно складними судовими процесами варто звернутися за допомогою до досвідченого юриста.

Хід шлюборозлучного провадження

Першим кроком є позовна заявка на розірвання шлюбу, а наступним кроком - сплата фіксованого судового збору. На одному або кількох слуханнях суд вивчає найважливіші обставини справи. Це означає, що спочатку подружжя мають пройти співбесіду. Як правило, сторони-учасники надають відповідні документи, докази, а також повідомляють свідків.

Якщо суд вирішить, що існує шанс зберегти стосунки, він направляє справу на медіацію. У разі доведення вини результат слухання може закінчитися вироком. Крім того, може бути ситуація, коли суд подає заяву про розлучення заочно. Це відбувається в першу чергу, коли, наприклад, неповнолітні діти можуть постраждати в результаті прийнятих рішень або коли буде явна суперечність принципам соціального життя.

Рішення суду

Вирок виноситься в процесі розлучення. Суд враховує багато факторів, а також вирішує справи подружжя, які мають значення у подальшому житті. За результатами слухання приймаються такі рішення, як:

  • питання аліментів, тобто хто з подружжя повинен їх виплачувати,
  • як виглядатимуть контакти з дітьми,
  • суд може прийняти рішення про розподіл майна, надавши квартиру одному з подружжя,
  • чітко визначити використання квартири чи будинку під час їх спільного проживання.

Після винесення рішення можна подати апеляцію. Для того, щоб слухання справи пройшло без ускладнень, варто мати хорошого адвоката, який простим чином пояснить, як діяти далі і чого чекати. Справи про розлучення вкрай рідко проводяться в спокійній та зрозумілій атмосфері. Тому, щоб не піддавати себе занадто міцним емоціям, варто скористатися допомогою досвідчених фахівців. Завдяки професійній допомозі ви можете бути абсолютно впевнені, що розлучення буде здійснено максимально ефективно.

Розлучення, безумовно, є однією з найскладніших життєвих ситуацій, що тягне за собою цілий ряд наслідків. Найчастіше справа про розлучення закінчується без визнання винних, що приносить багато переваг обом сторонам.