До переліку найважливіших проблем, які хвилюють потенційних власників власних сонячних електростанцій, завжди входить питання «чи може град побити сонячні батареї». Занепокоєння покупців зрозуміло, оскільки фотоелектричні панелі захищені від зовнішніх впливів склом або полімерними плівками. А ці матеріали, на відміну від металів, психологічно асоціюються у людей з чимось не особливо міцним. Зважаючи на важливість цього питання розберемо його детально.

Сонячні батареї і град - наскільки міцними бувають модулі

У всіх високоякісних панелей механічна міцність поверхневого захисного покриття дуже висока. Його здатність протистояти статичним і динамічним навантаженням перевіряється багаторазово, причому на різних стадіях виготовлення.

Виробники з ТОП світового рейтингу практикують проведення і додаткового багаторівневого тестування за стандартом IEC 61215. Воно замовляється спеціалізованим компаніям і підтверджується сертифікатом відповідності із зазначенням параметрів міцності.

На сонячні панелі такого рівня навіть сильний і великий град не має практично ніякого впливу. Цілісність поверхневого покриття зберігається повністю, а термін служби стекол для захисту сонячних батарей становить не менше 25 років.

Види поверхневого захисту

Існує два основні різновиди скляних захисних покриттів. Їх основна відмінність - використовуваний матеріал і метод його виготовлення.

1. Листове скло. Воно характеризується:

  • низькою механічною міцністю через нестійкість внутрішньої структури;
  • максимальною дешевизною;
  • швидкою втратою експлуатаційних характеристик;
  • невизначеним терміном служби.

Град навіть розміром з невеликий горох може привести такі сонячні батареї в неробочий стан через незворотнє пошкодження структури скла, появи тріщин і порушення водостійкості.

Використовувати модулі з подібною захистом допускається тільки в регіонах, де практично не буває граду та сильних пилових бур.

2. Гартоване скло. Воно характеризується:

  • високою стійкістю до ударних, хімічних і термічних видів зовнішнього впливу;
  • шаруватою структурою, що підвищує динамічну опірність;
  • терміном служби не менше 25 років.

Гартоване скло дорожче, але повідомлень про те, що град побив такі сонячні батареї, ви не зустрінете.

Кожен центр сертифікації фотоелектричних панелей застосовує свою власну процедуру оцінки міцнісних якостей захисних покриттів.