Логіка підказує, що валютний курс, який ми використовуємо щодня, повинен бути встановлений кимось. У нашій країні це відповідальність національного банку. Кожного робочого дня центральний банк запитує 10 обраних банків про їх власні курси купівлі та продажу євро та доларів США. Екстремальні значення відхиляються, і НБУ обчислює середнє арифметичне курсу, дані яких використовує обмінний пункт на сайті https://obmin.lutsk.ua/eur-uah. Для інших валют НБУ розраховує їх співвідношення з курсом євро або використовує обмінний курс, наданий інформаційними агентствами.

Обмінний курс, розрахований НБУ, корисний для оцінки вартості валюти і використовується багатьма установами. Інтернет пункти обміну валют беруть інформацію безпосередньо від інформаційних агентств, які постійно контролюють валютний ринок. В результаті вони захищені від коливань валютних курсів і можуть запропонувати найбільш конкурентні спреди.

Ще більш точним місцем, де можна отримати поточні курси валют, є сам Форекс, тобто міжнародна біржа обміну грошей. Валютний курс змінюється на біржі практично кожну секунду, і вартість конкретних валют залежить від того, скільки грошей трейдер готовий заплатити за них. Великі замовлення мають іншу вартість, ніж маленькі. Таким чином, валютний курс зазвичай подається як середнє значення за певний період часу:

  • хвилину, 

  • годину,

  • день.

Торгівля валютою

Це не всі фактори, які впливають на курс валюти. Окрім «справжньої» вартості грошей, тобто того, скільки товарів купує та продає країна-емітент, та стабілізуючої діяльності центрального банку, на валютному ринку існують також приватні особи та установи, які намагаються отримати прибуток з торгівлі валютами.

Деякі валютні трейдери орієнтовані на швидкий прибуток. Тому операції купівлі та продажу валют на ринку Форекс відбуваються за частки секунди і виконуються роботами частіше, ніж людьми. Однак, через короткі терміни проведення операції, це не має значного впливу на обмінний курс валюти щоквартально або щорічно.

Через короткострокову торгівлю, наприклад, протягом однієї години, ніхто насправді не знає, від чого залежить курс валюти. Це є результатом рішень тисяч гравців, які приймають їх на основі лише графіків та спеціалізованих алгоритмів, а не фактичних даних з економіки. У цій короткостроковій перспективі курс - це справа долі.