Гранітні родовища знаходяться на великій глибині в величезних обсягах з періодичним виходом на поверхню. Видобуток ведуть в різних місцях, і від місцезнаходження родовища залежить фактура каменю і його забарвлення. Колись вважалося, що граніт може бути тільки сірим.

Згодом стало ясно, що у цього матеріалу може бути безліч відтінків, від білого до зеленого і червоного. У деяких місцях добувають мінерал з вмістом чорного кварцу, а також різновид з унікальним блакитним відтінком. Найдорожче оцінюють мінерал з блакитно-сірим відтінком, який при належній обробці може стати сліпуче-білим.

Замовити виготовлення пам ятників ви можете на сайті компанії memory.com.ua!

Ціна гранітного пам'ятника безпосередньо залежить від того, до якого різновиду він відноситься. Наприклад, пам'ятник з сірого граніту без квітника в комплекті обійдеться в 12 тис. гривень, в 15 тисяч і більше обійдеться пам'ятник з червоного граніту.

Найбільш вражаючий зовнішній вигляд має чорний граніт, з якого можна створити дивовижні за красою кам'яні структури. Це робить його найкращим варіантом. Вартість пам'ятника з такого матеріалу складає 10 тис. гривень. Від місця видобутку мінералу також залежить його текстура, виражена в розмірі зерен. Дрібні мають розмір до 2 мм, а найбільші - від 5 мм.

Виготовлення пам'ятників з граніту з різною фактурою пов'язане з певними особливостями, які потрібно враховувати при виготовленні меморіалів.

При роботі з великою гранулою найскладніше зберегти правильну форму виробу, його дуже складно правильно обробляти. При створенні надгробків як правило такий граніт застосовують як облицювальний матеріал для заснування. Доповнивши його полірованої стелою, можна створити унікальний художній ефект. Для більших монументів застосовують в якості підстави мінерал з великими гранулами, який за фактурою буде нагадувати природну скелю.

Структура зразків з дрібною гранулою відрізняється більшою щільністю. Їх простіше полірувати, їх довговічність вища за рахунок зниженою стирання і схильності впливу низьких і високих температур.

Структури з подібного мінералу прекрасно чинять опір температурним перепадам, вони без проблем витримують охолодження до -60 і нагрів до +50 градусів за Цельсієм. Камінь не промокає, не схильний до ураження грибками. З нього можна створити стели і барельєфи з відмінним зовнішнім виглядом.