Відгодівля великої рогатої худоби завдання не настільки просте, як може здатися спочатку. Для того щоб отримати якісне м'ясо в необхідній кількості, власникам ВРХ доведеться звернути пильну увагу на збалансованість раціону харчування тварин. Правильна організація харчування корів - це ціла наука, оскільки кожен продукт, який потрапляє в їжу худобі, виконує свою особливу функцію.

Дізнатися більше про ефективну відгодівлю худоби ви можете, пройшовши за посиланням https://evt-west.com.ua/!

Вирощування і відгодівля великої рогатої худоби

Під відгодівлею великої рогатої худоби розуміється доведення молодих і дорослих, які пройшли вибракування, особин до необхідних вагових показників. Відгодовування переслідує основну мету - отримати від тварини максимально можливу продуктивність. Під нею в свою чергу мається на увазі можливість отримати найбільшу кількість м'яса (з урахуванням вікових закономірностей приросту м'ясної, жирової та кісткової тканин тварин, найбільш інтенсивний ріст м'язової тканини спостерігається в перші 6-8 місяців з моменту народження) при мінімальних витратах корму на одиницю продукції.

Для отримання м'яса використовують такі варіанти відгодівлі:

  • Інтенсивне вирощування телят, починаючи з віку 15-20 днів після народження і до 13-14 місяців. Маса тваринного до кінця відгодівлі повинна досягти 420-450 кг. Цей спосіб передбачає використання сенажно-концентратного або силосно-концентратного типу годування, частка концентрату в раціоні великої рогатої худоби досягає 50%.
  • Цей спосіб є найбільш поширеним - він передбачає вирощування молодняку, починаючи з 13-15-денного віку і до 16-18 місяців і досягнення маси в 420-450 кг. При цьому варіанті використовують корми власного виробництва, частка концентрату в раціоні становить 30-40%.
  • Дорощування і відгодівля молодняку ​​великої рогатої худоби, починаючи з віку 4-6 місяців і до 16-18 місяців, коли маса тваринного досягне 400-500 кг.
  • Заключний етап відгодівлі проводиться в спеціалізованих господарствах, поширюється на тварин, які досягли віку 10-12 місяців. Цей тип відгодовування передбачає використання відходів технічного виробництва.

Одним з найважливіших факторів, що впливають на формування м'ясної продуктивності, є рівень енергетичного живлення. Чим він вищий, тим вище і ефективність використання корму. При інтенсивному вирощуванні непродуктивні витрати енергії і поживних речовин, необхідних для підтримки життєдіяльності, знижуються, в той час як енергія, що витрачається на ріст і відкладення білків і жирів, збільшуються.