Що таке коронка зуба?

Зубна коронка - це метод протезування, що полягає в заповненні раніше втраченого зуба штучною постійною пломбою. Протезування зубів викоритовується для того, щоб заповнити проміжок після одного зуба або групи зубів. Крім того, коронки використовуються для поліпшення зовнішнього вигляду власних деформованих, зламаних або некрасивих зубів. На ринку доступні кілька типів коронок, залежно від функції, яку вони повинні виконувати, і типу матеріалу, який використовується для їх виробництва. Зубна коронка встановлюється на власний, здоровий і відточений зуб або на імплантат.

Коли використовують протезну коронку?

Протезні коронки в основному використовуються у людей, яким необхідно відновити природний зуб:

  • ослаблений занадто частим лікуванням,
  • після лікування кореневих каналів,
  • після втрати зубів при випадкових нещасних випадках і механічних пошкодженнях,
  • з метою покращення іміджу або коли власні зуби некрасиві або деформовані.

Чому так важливо встановлювати штучні зуби?

Повний і красивий зубний ряд - це не тільки питання естетики, але й гігієни. Перш за все, вам потрібен повний набір зубів для правильного подрібнення їжі, яку ви споживаєте, і це дозволить уникнути проблем з травною системою. Відсутність будь-якого із зубів викликає ослаблення сусідніх зубів, їх розхитування, більш швидке стирання і з часом оголення відкритих шийок, карієс і випадання. Тому протезисту так важливо швидко діяти, щоб захистити зуби, що залишилися, від пошкодження.

Види коронок

Зубні коронки можна використовувати для покриття частини власного зуба, їх можна використовувати як покриття для натурального зуба або як повну його заміну.

Протези поділяються на однорідні та складні залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Складні коронки складаються з комбінації металевого корпусу, покритого матеріалом, схожим на натуральні зуби. Металева основа покривається акриловим, порцеляновим або іншим композитним шпоном.

Металеві коронки сьогодні зустрічаються рідше, оскільки характеризуються низьким естетичним рівнем, а металевий колір пломби не сприяє розміщенню їх на відкритих місцях у роті. До їх безсумнівних переваг, однак, можна віднести низьку вартість. В даний час вони все ще використовуються як пломба дистальних задніх зубів у дорослих і як доповнення до зруйнованих задніх молочних зубів у дітей.