Робота над новою моделлю Honda під назвою Civic була розпочата в 1970 році. Історія Honda Civic дуже цікава. Над Honda Civic працювали дві окремі команди, до яких входили молоді та досвідчені інженери. Результат експерименту виявився несподіваним. Два проекти від двох різних команд виявилися напрочуд звичайними. Вони втілили в життя останні автомобільні ідеї та прислухалися до потреб ринку того часу (це був досить свіжий підхід, оскільки компанії раніше створювали нові моделі на основі аналізу вже наявних автомобілів конкурентів).

Honda Civic - опис моделі

Ось чому Honda Civic має передній привід (досі широко використовувався задній привід), його двигун розташований поперечно, має двосекційний корпус і намагається максимально знизити власну вагу. Після двох років роботи над новою моделлю Honda Civic дебютував у 1972 році. Автомобіль завоював безліч цінних призів у всьому світі, а також тричі був визнаний Японським автомобілем року (1972, 1973, 1974).

Honda Civic був доступний як дводверний та чотиридверний седан, тридверний та п'ятидверний хетчбек та п'ятидверний універсал. Civic седан та хетчбек були в основному ідентичні. Єдине, що буде відрізнятися, так це розмір стулки та спосіб її ухилення (у седані відкривалися тільки висунуті вниз кузови, а задні двері хетчбека обходилися склом. Успіх Honda Civic сприяв розпалюванню кризи (наступив у 1973 році). Civic був дуже економічним автомобілем 6 літрів бензину на 100 кілометрів і міг використати будь-який вид палива (Civic також є чотириразовим переможцем конкурсу на найекономічніший автомобіль у світі).

Honda Civic – ідеальний міський автомобіль

Фактично, саме Civic змусив Honda з'явитися на світових ринках як конкурентоспроможний виробник автомобілів (моделі, що передували Civic, розглядалися як щось середнє між мотоциклом і автомобілем). Коли він дебютував, вважався ідеальним міським автомобілем. Навіть сама назва civic – це англійська прикметник, яка перекладається як: urban, civic. Автори назви моделі коротко виклали ідеї Honda Civic у наступній фразі: "Автомобіль, створений для городян та міст". Головний суперник Honda Civic - Toyota Corolla.

Honda Civic могла взяти на борт чотирьох осіб та багаж і була динамічнішою, ніж такі конкуренти, як: Chevrolet Vega або Ford Pinto (відразу після прем'єри максимальна швидкість Honda Civic становила 140 км/год).

Honda Civic досягла грандіозного комерційного успіху. Ця модель проводилася без перебоїв понад сорок років. За цей час завод Honda випустив понад 22 мільйони одиниць Civic.