З того часу, як було винайдено цинкове покриття сталі з двох сторін, виробники повітроводів негайно взяли цю технологію на озброєння і почали виготовляти повітроводи з оцинкованої сталі. І справді, виявилося, що новий спосіб покриття металу цілком здатний забезпечити неперевершений захист матеріалу під час експлуатації та виготовлення повітроводів з оцинкованої сталі.

Вигідно придбати круглі повітропроводи з оцинкованої сталі ви можете вже зараз на сайті компанії Ліка-Комфорт!

Оцинкована сталь має унікальну особливість утворювати гальванічну пару між покриттям та сталевою основою при виконанні операцій з холодної обробки металу. У процесі різання оцинкованої сталі в місці зрізу виникає гальванічна пара, що надійно захищає повітропровід з оцинкованої сталі від корозії та впливу зовнішнього середовища.

Щоб при експлуатації повітроводу з оцинкованої сталі цинк не відшаровувався від металевої основи, сама оцинкована сталь повинна мати властивість відносного подовження не менше двадцяти двох відсотків. Ще одним варіантом пластичного і корозійностійкого покриття повітроводів з оцинкованої сталі стала поява повітроводів з алюмоцинковим покриттям, до складу якого входить дев'яносто п'ять відсотків цинку і п'ять відсотків алюмінію.

Металевий прокат для виробництва повітроводів зі сталі, що поставляється металургійними заводами, випускається в стандартній упаковці в рулонах стандартною шириною 1,25 метра або в аркушах пачками з розмірами 1,25 на 2,0 метра.

Вимоги до повітроводів з оцинкованої сталі

Повітропроводи з оцинкованої сталі, покликані служити в особливо жорстких умовах експлуатації, наприклад, при перекачуванні особливо агресивних повітряних середовищ, виготовляються зі спеціальних сортів корозійностійкої сталі тонколистової сталі, а також з нержавіючої сталі і титанових сплавів.

Оцинкована сталь, з якої виконуються прямокутні та круглі повітроводи, дозволяє повітропроводу мати досить високий ступінь жорсткості. Внутрішня поверхня повітроводу з оцинкованої сталі має високий рівень гладкості і не чинить великого опору руху повітря в перерізі повітроводу, що дозволяє конструювати з таких повітроводів досить протяжні ділянки без відчутної втрати статичного тиску.

Оцинкована сталь для повітроводів вентиляції дуже піддатлива в обробці, що дає можливість з однаковим успіхом використовувати її як вихідний матеріал для виробництва круглих та прямокутних повітроводів, а також практично будь-яких фасонних частин – переходів, трійників, відводів, напіввідводів та інших деталей обладнання вентиляції.