Як кажуть досвідчені туристи: не потрібно нічого чекати від мандрів, і тоді вони зможуть здивувати вас так, як ніколи та ніхто! Дійсно: будь-яка поїздка найчастіше супроводжується якимось очікуваннями, та коли вони не збігаються з реальністю (а під час мандрів усяке буває), ми псуємо настрій як собі, так і оточуючим.

Обираючи маршрути Чернігівської області, можна нічого не боятися: це – перлина нашої країни, яка може здивувати сотнями чудес. Дивогляди цієї місцевості – неперевершені, тому безліч туристів з усієї України та з-за кордону вирушають у подорожі Чернігівщиною.

Як «правильно» мандрувати?

Звичайно ж, варто спочатку побувати у місті, яке має багату історію – самому Чернігові, а також інших містах області: Прилуках, Новгород-Сіверському тощо. Але коли ви приїжджаєте у Чернігів, що подивитися – це перше питання, на яке не завжди знаходиться відповідь. Чи може хтось надати її? Звісно, це досвідчений гід!

Чи варто купляти екскурсію?

Екскурсія – справа тонка, тому що багато чого залежить безпосередньо від того, хто її проводить. У кожного гіда є свій авторський стиль, та він може бути «до душі», або зовсім не подобатися. Але чому б не спробувати отримати безліч приємних вражень?

Коли ми прогулюємось містом або іншою локацією самостійно, у компанії родичів, друзів чи коханої людини, можна подовгу затримуватися у тих чи інших містах, змінювати маршрут подорожі по бажанню тощо. Екскурсія, все ж так, відбувається за певним планом – і саме це багато кого утримує від «рішучого кроку».

Але не варто звертати на останній недолік увагу: річ у тому, що чіткий план – це краще, аніж його відсутність. Ви зможете скільки завгодно прогулюватися містом вже після «лекції», та будете мати час для обговорення!

У екскурсій чимало переваг:

  • Це економить час. Якщо ви вирішили вивчати пам’ятки самотужки, та ще й не готувалися заздалегідь, за декілька днів ви отримаєте стільки ж вражень (та менше інформації), ніж за 2 години з гідом.
  • Величезна користь. Гід не тільки «проведе» вас у деякі цікаві таємні місця, але й у музеї та театри без черги.
  • Вигода. У незнайомому місті ви не зорієнтуєтесь, де швидко вимити руки, смачно поїсти, не витративши увесь бюджет тощо. Гід вам із задоволенням допоможе.
  • Туристична Чернігівщина таїть у собі багато запаморочливих пригод, та саме з досвідченим гідом ви зможете пережити невеличку мандрівку у прекрасну історичну казку.

Маршрути Чернігівщини

Чернігівська область – величезна скриня зі скарбами, та одразу доволі важно зорієнтуватися, що саме і у якому порядку треба дивитися. На щастя, туризм вже почав активно перетікати у цифровий варіант, тому на порталі «Чернігівщина туристична» можна знайти головні маршрути по Чернігівській області, які нікого не залишать байдужим.

Скільки районів у Чернігівській області?

Загалом у області п’ять районів, та кожен з них має незрівнянні туристичні магніті, варті уваги кожного мандрівника.

Це пам’ятки, парки, заповідні зони, прекрасні блакитні озера, ліси, палаци та замки. Чернігівський район – найбільший, та саме тут ви можете побачити не менше 400 об’єктів туристичної інфраструктури.

Також варто завітати до Прилуцького, Новгород-Сіверського, Ніжинського та Корюківського районів.

Як замовити екскурсію Черніговом?

Місто, багате на історичні події – Чернігів. З ним варто познайомитися як самостійно, так і з досвідченим екскурсоводом, який зможе повідати цікаві подробиці.

Обрати «свого» гіда можна на портали «Чернігівщина туристична»: тут ви знайдете найкращих спеціалістів по історії та мистецтвознавству, популярні туристичні маршрути, карти, відомості про область та культурну спадщину тощо.