На честь пам'яті про померлого родича, багато наших співвітчизників хочуть якомога раніше встановити пам'ятник та облагородити могилку. Суворих заборон за часом року і термінів, коли можна встановити плиту або хрест, немає. Але існують рекомендовані терміни та сезони: коли це зробити краще, а коли не можна ставити надгробок на могилу.

Цікавить виготовлення памятників на замовлення? У такому разі вам варто ознайомитися з пропозицією компанії veron.com.ua!

Коли не рекомендується ставити надгробок

Не можна монтувати могильні плити, хрести в холодну пору року, це – зимовий період, рання весна та пізня осінь. У ці сезони земля промерзає і є ризик опаду, перекосу конструкції після того, як ґрунт прогріється та просяде.

Також забороняється ставити пам'ятники до 1 року, оскільки відсоткове усадження у цей період становить 50-60 відсотків. У той час, як через 12 місяців з дня похорону відсоток усадки досягає значення "80", доцільно займатися монтажем пам'ятників через рік і більше після втрати близької людини.

Але найоптимальніший варіант – облаштування могили під ключ із пам'ятником, квітником, столиком та лавочкою через 5 років, коли відбудеться стовідсоткове усадження.

У дощову погоду теж не потрібно ставити могильні плити, тому що в умовах підвищеної вологості монтажні розчини, клейові склади втрачають адгезію і не зчіплюються з поверхнею будь-якого каменю: хоч натурального, хоч штучного. Надалі накопичена в погано загерметизованих ділянках вода дасть про себе знати: взимку вона розширюється і руйнує місце прикріплення двох елементів конструкції.

Яка пора року вважається найкращою для монтажу надгробка

Адміністрація цвинтарів у наших широтах зазвичай регламентує терміни встановлення пам'ятників. Цей період починається 15 травня та закінчується 15 жовтня. Якщо травень видався холодним і дощовим, рекомендується зрушити терміни до червня. Якщо восени рано випав сніг або почалися заморозки, період монтування надгробків закінчується вже у вересні.

Для найкращого результату облаштування могили слід дотримуватись правил:

  • Здійснювати монтаж після двох тижнів теплої та сухої погоди.
  • У весняний період ставити плиту слід тільки в грунт, який повністю відтаїв.
  • Восени роботи проводять за кілька тижнів до настання заморозків.
  • Встановлювати пам'ятники переважно у літню пору року.
  • Ніколи не проводити роботи з облаштування могили після або під час дощів.
  • Монтувати надгробок за рівнем і правильно доглядати його згодом.