Українські депутати все частіше піднімають питання про кардинальну боротьбу з незаконною інтим-індустрією в країні. Частина можновладців виступає за активне викорінення мінімальних проявів проституції, однак світова практика і історичний досвід показують, що навіть при самих активних переслідуваннях повії продовжувати працювати підпільно, приймаючи тільки перевірених клієнтів. Тому інша частина депутатів впевнена, що засіб боротьби з індустрією комерційного сексу може бути тільки один – легалізація та повний державний контроль. Для цього експерти рекомендують взяти на озброєння алгоритми, які успішно використовуються в європейських країнах вже не один рік. Наприклад, особливою популярністю користується модель Швеції і Норвегії, в рамках якої повій не тільки не заарештовують, але й всіляко допомагають їм вийти з інтим-індустрії.

 

Специфіка скандинавської моделі легалізації

 

В рамках соціального експерименту проститутки Одеси з сайту https://hot-love.net/ були ознайомлені з основними принципами шведського алгоритму легалізації. І більше 70 відсотків дівчат визнали його успішним і підходящим для української інтим-індустрії. Адже в рамках моделі проститутки можуть працювати в будь-якому форматі – їх не засуджують та не переслідують. Більш того, згідно скандинавського алгоритму, дівчатам за викликом відводиться роль жертв, які потрапили в складні життєві обставини, тому їм потрібно всіляко допомагати налагодити життя. Для шведських повій існує велика кількість державних програм і соціальних проектів, направлених на комфортний вихід із індустрії. Наприклад, нічним працівницям дають соціальне житло, допомагають отримати нову професію і знайти роботу, а також виплачують матеріальну допомогу.

 

Однак певні тонкощі в такій системі легалізації є – наприклад, при повній легалізації повій, придбання секс-послуг вважається кримінальним злочином і карається серйозними штрафами і навіть тюремними строками, тобто вся відповідальність перекладена на клієнтів, які вважаються правопорушниками. В країні в кілька разів знизився попит на комерційний секс, в результаті чого зменшилась пропозиція – майже зникла вулична проституція, а рівень злочинів на сексуальній основі впав на 40 відсотків.

 

Труднощі українського сприйняття

 

Головна перепона на шляху до легального статусу індивідуалок в Україні – це негативне відношення простих українців. Коли в 2015 році депутат Андрій Немировський подав на розгляд ВР законопроект про легалізацію проституток і регулювання роботи інтим-закладів, йому довелося зіткнутися в величезною хвилею народного осуду та обурення, в результаті чого документ був відкликаний всього через кілька місяців. Хоча аналітики вважають проект справжнім проривом для нашої країни, адже в ньому були запропоновані цікаві варіанти для узаконення. Наприклад, депутат рекомендував реєструвати повій, як приватних підприємців, що допомогло б інтегрувати їх в українську економіку.

 

Самі дівчата за викликом відмічають високий рівень корупції в Україні – повії Львова з https://prostitutki-lvova.info/ стверджують, що їм доводиться віддавати майже половину прибутку за «кришу» місцевим чиновникам. Тому перед тим, як узаконювати секс-професію, необхідно створити спеціальні органи контролю, які б займалися справами індивідуалок і не залежали від органів самоврядування.