Більшість людей, які люблять і практикують відпочинок на природі, далеко не завжди отримують від цього позитивні емоції. Вся справа в дощовій погоді. Коли йде дощ або є ризик, що він почнеться, багато хто з нас просто вирішує нікуди не їхати. Якщо він застав нас прямо під час відпочинку, ми просто збираємося і йдемо додому. Або ж залишаємося і промокаємо, а після цього дуже довго повертаємо бажання виїхати на природу ще раз.

Насправді ж, більшість проблем можна уникнути, просто правильно підготувавшись до відпочинку.

Розташування намету

Вибираючи місце для стоянки, ми повинні вирішити відразу кілька проблем:

  • захиститися від водяних потоків і калюж;
  • захиститися від вітру;
  • забезпечити свою безпеку.

Щоб вода, яка тече по землі та накопичується в поглибленнях, не приносила нам дискомфорту, потрібно встановлювати намет на підйомі. В таких місцях вона хоч і тектиме, але не залишатиметься, тому ризик промокання буде знижений до мінімуму.

Для захисту від вітру багато хто вирішує заховатися під деревами. Це дає свої результати, але так краще не робити. Річ у тому, що під час сильного вітру значно підвищується ризик обламування та падіння гілля. Ви ж не хочете, щоб вам щось впало на голову під час відпочинку? Тому від вітру краще ховатися за якимись елементами рельєфу — гора чи пагорб, великий камінь, скеля тощо. Звичайно ж, необхідно впевнитися, що вам ніщо не загрожуватиме.

Рятуємося від води та вітру — лайфхаки

Буває і так, що рельєф не дозволяє встановити намет на підйомі чи захиститися від вітру. В таких випадках можуть допомогти наступні лайфхаки.

Щоб зменшити вітрове навантаження, навкруги намета можна спорудити тимчасову огорожу з каменю. Звичайно ж, якщо він є.

Якщо є ризик накопичення води під дном намету, можна викопати навкруги дренажний рів. Таким чином рідина не потраплятиме до намету, а по рову буде відводитися далі.

Також потрібно попіклуватися про виведення конденсату з намету. Вологе повітря та мокрий одяг можуть стати причиною для накопичення конденсату на внутрішніх стінках. Тому варто відкрити всі вентиляційні вікна, щоб волога виводилася надвір.

Правильний вибір намету

В залежності від конструкції вони діляться на дві категорії:

  • одношарові;
  • двошарові.

Для відпочинку в дощову погоду краще однозначно брати двошарову модель. Вона не лише захистить вас від дощу, а й дозволить організувати нормальну вентиляцію, щоб позбутися конденсату. Придбати такі туристичні намети у Рівному можна за ціною від 1 тис. гривень (залежить від характеристик).

Крім цього варто звертати увагу на водостійкість тенту і дна. Від цих параметрів залежатиме, якому по інтенсивності дощу зможе протистояти матеріал, та чи не промокните ви, знаходячись в наметі. Рекомендуємо вибирати модель з водойстійкістю тенту від 3000 мм в.ст. і дна — від 6000 мм в.ст. Такий намет врятує вас навіть від тривалого сильного дощу.