Щойно настають заморозки, саме час перейти на зимову гуму. Цей тип покришок кардинал відрізняється від літніх та всесезонних моделей за своїм складом та типом малюнка протектора. За рахунок цих властивостей покращується стійкість на заледенілих дорогах, особливо на поворотах. Не можна їздити взимку не літній гумі, тому що при низьких температурах вона тріскається і дубіє, що може призвести до заметів і ДТП. Зимові автошини набагато м'якші, тому утримують авто на слизьких дорогах. Якщо гума шипована, це ще більше посилює зчеплення з дорогою, створює курсову стійкість і ефективне входження в повороти. Купівля зимових шин - найкраща можливість запобігти аваріям, турботі про себе, своїх пасажирів і пішоходів. Малюнок протектора має розгалужену мережу ламелів та глибоких канавок, які ефективно виводять вологу з контактної плями.

Склад зимової гуми: що в ньому особливого?

Головна відмінність зимових шин - хімічний склад компаунду. Для виробництва зимової гуми застосовуються спеціальні добавки, які підвищують зносостійкість матеріалу і продовжують його термін експлуатації. У її складі часто використовуються:

  • натуральний каучук. Він надає покришкам еластичність та пружність, забезпечує маневреність на слизьких трасах;
  • штучний каучук. Він також покращує ходові показники коліс, продовжує їх зношування і дозволяє швидше гальмувати;
  • технічний вуглець чи сажа. Ця добавка покращує зносостійкість та міцність шин;
  • силіка. Це найкраща добавка для зимових покришок. Саме вона є найкращим аналогом сажі для шин. Силіка покращує стійкість автошин до низьких температур;
  • сірка. Це допоміжний елемент, необхідний зв'язування молекул описаних полімерів;
  • натуральні олії або смоли. Їх наявність пом'якшує гуму та зберігає її еластичність навіть при екстремальних морозах.

Купуючи зимові покришки, оцінюйте гальмівний шлях, керованість, зчеплення. Багато брендів піклуються про своїх клієнтів та свою репутацію, тому роблять максимально якісні та безпечні вироби. Це знайшов вираз у каркасі зимових автошин. Не дивно, що багато шин мають ущільнення в боковинах, які оберігають колеса від проколів і деформацій у разі наїздів на різні перешкоди, замасковані під снігом.

Як зрозуміти, що час міняти гуму?

Навіть дорога гума має властивість зношуватися. Допустимий рівень зносу зимових покришок становить 4 мм. Саме таку глибину мають канавки між блоками. Якщо ви не знаєте ступінь зношування своєї гуми, звертайтеся до фахівців на шиномонтаж. Вони зроблять професійну діагностику та замінювати автошини за потреби. З настанням тепла зимові шини слід бережно зберігати до наступного сезону у темному прохолодному приміщенні, бажано у вертикальній позиції.  

Багато автомобілістів воліють змінювати гуму самостійно, але фахівці радять робити це на СТО, оскільки неправильний монтаж може зашкодити авто та призвести до аварії. Київські водії можуть звернутися до шинного центру Радіус.  Він надає професійні послуги шиномонтажу за доступними цінами. Тут також можна купити зимові шини та диски для будь-якої моделі автомобіля. Продаж складає вигідні умови для покупців. Всі моделі зимових шин у магазині Radius мають високу якість та відповідні сертифікати.