Під час канікул важливо проводити заходи, на яких діти можуть продовжувати розвивати пам'ять, розвивати усне мовлення, стимулювати увагу і розвивати самостійність. Добре, якщо діти братимуть активну участь у плануванні такого роду заходів, тому що це допоможе їм відчути, що вони можуть бути більш залучені до процесу і що їхні потреби та вподобання враховуються.
Існує великий довідник пропозицій щодо дозвілля та пізнавальних заходів, які можна проводити влітку з дітьми. Є складні, є простіші, але головна мета - розважити малюків, поки вони навчаються.

Ремесло, живопис і малювання з дітьми

Це ідеальні заняття для дітей, що розвивають їхні творчі здібності та тренують моторику. Сюди можна віднести ліплення, розфарбовування, дівчаткам сподобається бісероплетіння. Восени великою популярністю у школярів користуються заняття зі створення композицій на свято осені з з каштанів і горіхів.

Дозволяйте дітям допомагати по господарству

Влітку, як і протягом року, ми, дорослі, повинні знаходити час для домашніх справ. З цієї причини, користуючись тим, що діти перебувають удома у відпустці, замість того, щоб вдаватися до допомоги телевізора або планшета, поки дорослі займаються домашніми справами, вони можуть попросити малечу допомогти їм із різними завданнями відповідно до їхнього віку та здібностей. Це допомагає їм зайняти себе і дає їм відчуття корисності.

Приготування їжі з дітьми

Залучайте дітей до приготування рецептів для сніданку, обіду, перекусу або вечері. Завдяки цьому заняттю вони дізнаються, що приготування рецептів може бути захопливою справою, і будуть більше цінувати їжу. Це заняття також допоможе розвивати їхні творчі здібності.

Складіть список покупок разом із дітьми

Залучення дитини до складання списку покупок - ще одне заняття, яке можна проводити з самого раннього віку. Якщо дитина вміє писати, вона може бути відповідальною за складання списку.Якщо вони ще не вміють цього робити, вони можуть вибрати і вирізати зазначені вами продукти з листівки у вигляді колажу, а потім наклеїти його на аркуш паперу. Потрапивши в магазин, дитина може наповнити візок товарами зі списку. Коли вони прийдуть додому, вони можуть допомогти дорослому розкласти покупки по місцях.

Спортивні заходи для дітей

У парку можна займатися фізичними вправами, такими як біг, їзда на велосипеді, ролики, самокат тощо. Головне, щоб заняття сприяло фізичним вправам і розвивало рухові навички.

Культурні заходи для дітей

Цей вид діяльності сприяє когнітивному та емоційному розвитку дітей, поки вони розважаються, відвідуючи виставки, музеї або історичні місця.

Читайте або придумуйте історії разом із дітьми

Прослуховування історій корисне для дітей, покращуючи їхні навички слухання, розуміння та уяви. Хорошим способом стимулювання читання є читання текстів, які їх цікавлять, тож ви можете піти з ними до бібліотеки і дати їм можливість вільно обирати, що вони хочуть прочитати або щоб їм прочитали. Якщо вони надають перевагу грі, вигадуючи історії або змінюючи закінчення прочитаної історії, це буде корисно для розвитку їхнього усного мовлення.