Що таке тестування ДНК?

Тестування ДНК стосується процесу дослідження маркерів ДНК людини з метою генетичної ідентифікації людини та для визначення стосунків між двома людьми.

Що таке тест ДНК на батьківство?

Батьківство встановлюється, коли лабораторія тестування на батьківство використовує методи генетичного тестування / тест ДНК, щоб продемонструвати відповідно до правових стандартів, що ймовірний батько є біологічним батьком. Батьківство спростовується, коли ці самі методи та стандарти демонструють, що передбачуваний батько не є біологічним батьком.

Наскільки точним є тест на батьківство на основі ДНК?

Метод ДНК-профілю є надзвичайно точним методом генетичного тестування. Він може точно визначити, чи не є чоловік біологічним батьком, і надійно виключити його. Профілювання ДНК може встановити, що ймовірний батько є біологічним батьком дитини з імовірністю батьківства 99,99% або вище. Щороку багато індивідуальних клієнтів, відділи аліментів, адвокати, судді та лікарі обирають генетичні профілі як джерело інформації, рекомендацій і послуг тестування для визначення батьківства.

Як працює ДНК-тест на батьківство?

Аналіз ДНК, який виявився великим прогресом у галузі тестування на батьківство, передбачає безпосереднє дослідження генетичного матеріалу, який дитина успадкувала від своїх біологічних батьків. ДНК розташована по всьому тілу людини і в однаковій формі. Таким чином, ДНК у крові така ж, як і в шкірі, слизовій оболонці щік, м’язах, кістках, зубах та різних інших тканинах. ДНК людини повністю формується під час зачаття і залишається незмінною протягом усього життя. У процесі перевірки батьківства генетичні характеристики дитини спочатку порівнюються з характеристиками її матері. Ті характеристики дитини, яких немає у матері, були успадковані від біологічного батька. Якщо тестований чоловік (передбачуваний батько) не має генетичних характеристик, необхідних для того, щоб бути біологічним батьком дитини, він виключається. Якщо ДНК тестованого чоловіка дійсно містить ці генетичні характеристики, то ймовірність того, що цей чоловік є справжнім біологічним батьком, обчислюється та повідомляється лабораторією.

З яких причин проводять тестування ДНК?

Є багато юридичних та особистих причин, які вимагають тестування ДНК. Деякі включають:

  • душевний спокій
  • сімейні медичні проблеми
  • аліменти
  • опіка
  • усиновлення
  • громадянство/імміграція
  • спадщина/пільги (соціальне забезпечення, страхування тощо)
  • аналіз місця злочину (криміналістична експертиза)

Чи можу я зробити щось, щоб змінити результати тесту?

Ні, ви не можете змінити результати тесту. Ліки, наркотики, алкоголь, їжа, вік або спосіб життя не можуть змінити структуру ДНК людини.

Як працює ДНК-тест на батьківство за допомогою букального мазка?

Букальний мазок — це спеціальний аплікатор із губкою, ватою або полімером. Аплікатором натирають внутрішню сторону щоки, щоб зібрати епітеліальні клітини. Ця процедура є неінвазивною та безболісною.

Яка різниця між аналізом крові та мазком із рота?

Зразок буккального мазка так само точний, як і зразок крові. Переваги використання буккальних мазків полягають у тому, що вони неінвазивні, безболісні та швидкі.

Виконання тесту на батьківство можна довірити лабораторії Мама Папа (тел. 0675780500, Киів. вул. Льва Толстого 21, сайт testdnk.com.ua ). Ця лабораторія має ліцензію, може зробити тест ДНК терміново, працює з судами, консульствами та телеканалами. Кожен може зробити самостійно забір матеріала звичайними ватними паличками та надіслати зі Скадовську до Києва. Якщо тест робиться для суда, то потрібно приїхати зі всіма учасниками до однієї з філій лабораторії.

За матеріалами testdnk.com.ua dnk-center.ru, dnk-center.kz. На наші запитання відповіла генетикиня Марина Савельєва.