Комп'ютерна техніка упевнено ввійшла в життя сучасної людини. І якщо раніше купити її не всі могли собі дозволити, то нашого часу майже в кожній родині можна знайти комп'ютерну техніку. Дані пристрої можна використовувати не тільки для роботи, навчання, але й дозвілля (ігри, перегляд аудіо/відео файлів та інше). Багато користувачів цілодобово проводять час у моніторів, і не підозрюють, що завдають шкоди своєму здоров'ю. Особливо підростаюче покоління любить постійно сидіти за комп'ютером.

Батькам необхідно знати, що існують певні рекомендації, які допоможуть зберегти здоров'я дитини:

  • Для старшокласників час безперервної роботи за комп'ютером не повинен перевищувати 30 хвилин, а для дошкільнят не більше 15 хвилин. Тому при тривалій роботі необхідно періодично відволікатися та робити гімнастику для очей. Наприклад, заплющити на кілька секунд і знову відкрити очі (повторювати вправи потрібно кілька разів).
  • Не зайвими будуть вправи для тіла. Можна потягнутися руками вгору, зробити повороти головою або просто встати з-за столу і походити по кімнаті кілька хвилин.
  • Місце, де встановлений комп'ютер для школяра, має добре освітлюватися. Якщо не вистачає природного освітлення, можна використовувати для підсвічування настільні лампи.
  • Правильна постава при роботі за комп'ютером також дуже важлива. Краще купити спеціальні крісла для роботи за комп'ютером, які дозволяють відрегулювати висоту та кут нахилу спинки. Необхідно сидіти так, щоб монітор розташовувався прямо. Краще уникати повороту тіла, оскільки це може стати причиною проблем з хребтом. Тому меблі для встановлення комп'ютерного обладнання теж потрібно правильно підібрати.
  • Екран необхідно розташовувати на рівні очей (слід орієнтуватися по його верхній частині). Більшість моделей моніторів можна легко відрегулювати, змінивши кут їхнього нахилу.
  • Щоб знизити навантаження на очі, можна придбати спеціальні окуляри для роботи за комп'ютером і знизити яскравість монітора. Сучасні моделі дисплеїв дозволяють легко підлаштувати рівень передачі кольору під себе.
  • Не варто сидіти надто близько до монітора. Оптимальна відстань до екрану — 50-60 см.

Дотримуючись вищезгаданих рекомендацій, можна не тільки зберегти здоров'я дитини, але й навчити її правильно працювати за комп'ютером без шкоди для її організму.