Додавання гуматів завжди благотворно позначається на зростанні та плодоношенні рослин, але сила впливу залежить і від виду культури, що вирощується. За рівнем ефективності гумату калію, наприклад, рослини можна розділити на 4 групи:

  • сильно сприйнятливі - до цієї групи належать більшість овочевих культур;
  • рослини, що стандартно реагують - деякі злаки, кукурудза, люцерна;
  • слабо сприймаючі - бобові;
  • рослини, реакція яких на добриво майже непомітна, — гарбуз та соняшник.

Гумат калію сміливо застосовують як ефективне підживлення за будь-яких умов, навіть якщо вони вкрай несприятливі. Все одно добриво калію спрацює, і рослина, яка отримала калійну добавку, гарантовано збільшить урожай. Можна використовувати гумат калію та як високоефективне добриво для різних квіткових культур, садових чи кімнатних. Зовні гумат калію схожий на порошок кави, як за кольором, так і по консистенції, і він такий самий сипкий.

Як грамотно застосовувати гумати?

Вносяться гумати будь-яких етапах зростання культур. Однорічникам доцільно проводити підживлення на початковому етапі росту та перед цвітінням. Багаторічні культури, що розмножуються розсадою, краще удобрювати після того, як виконали пересадку саджанців або дерев. У цей момент коренева система їх неминуче травмується і потребує додаткової підтримки.

Застосовуйте гумати правильно, і врожай, зібраний із вашої ділянки, буде багатим. Використовувати їх можна трьома способами – шляхом замочування насіння чи іншого посадкового матеріалу, поливом культур під корінь та позакореневою обробкою.

Робочий розчин гумату калію готується у наступній пропорції – береться чайна ложка добрива (без гірки), це виходить приблизно 1,5 г порошку. Його розчиняють у 10 л води – у стандартному відрі. Виходить розчин концентрації 0,01-0,015%. Робочий розчин добрива застосовують для замочування насіннєвого матеріалу, живців, для поливу і позакореневої підживлення - обприскування.

Замочують насіння овочів та бульби картоплі на різні терміни. Для насіннєвих бульб картоплі достатньо 12 годин, насіння томатів потрібно витримати в розчині три доби, для капусти вистачить 48 годин, насіння інших овочевих культур замочують на добу. Можна посилити дію гуматів, попередньо заливши насіння гарячою водою, але не окропом (температура має перевищувати 80 оС).

Живці дерев і чагарників також замочують у розчині гумату калію. Це значно підвищує їхнє укорінення, приблизно на 30-50%. Закріплюють ефект дворазовим поливом розчином гумату. Рослини з таким доглядом виходять потужнішими, сильнішими і здоровішими.