Народження дитини являється великою радістю для кожного із батьків та водночас відповідальністю. У перші місяці новонародженому важливо створити найкращі умови для розвитку та росту дитячого організму. У цей час догляд за малюком полягає в задоволенні його потреб у їжі, спокійному стані та прогулянках. Матусі та татусеві необхідно навчитися правильно здійснювати всі процедури, які пов'язані з годуванням та гігієною аби малюк тим самим зміг рости сильним та здоровим.

Про що важливо пам'ятати?

Догляд за новонародженою дитиною обов'язково складається з грудного вигодовування, щоденного туалету та купання, прогулянок та масажу. Зокрема зараз ми маємо на увазі наступні моменти:

  • У 1-й місяць життя основна необхідність для малюка – їжа, а саме грудне мамине молоко, з яким малюк отримуватиме всі необхідні йому поживні речовини, які допоможуть правильно розвиватися та зростати здоровим.
  • Якщо пупок в дитини сухий, але ще не відпав, її важливо купати у кип'яченій теплій воді. Коли відсутні ознаки запального процесу, пупкову рану не потрібно обробляти антисептиками/антибактеріальними препаратами.
  • Щоденно важливо турбуватися про туалет покривів шкіри, а саме витирати личко кип'яченою теплою водичкою чи спеціальною термальною водичкою для новонароджених. Очки малюка варто протирати від зовнішнього кута до внутрішнього куточка окремим ватним тампоном чи серветкою, що завчасно були змочені в кип'яченій воді. Носик теж потрібно очищати аби не пошкодити слизову оболонку. Для цього використовують ватні джгутики, які завчасно змочили в аптечному розчині морської солі.
  • На голівці малюка є молочна шкірочка, яку необхідно делікатно видаляти завдяки спеціальному гребінцю з частими дрібними та короткими зубчиками. Додатково новонародженому малюку обов'язково раз на декілька днів важливо підстригати нігті спеціальними ножицями із заокругленими кінцями або щипчиками.
  • Щоденно необхідно купати малюка у проточній теплі водичці або у ванній з кип'яченою теплою водичкою. Голову новонародженому миють 1-2 рази на тиждень. До речі, ідеальною температурою води для проведення першого купання вважається саме 37 градусів. Дитинці також необхідно підібрати індивідуальні доглядові засоби. А ще їй важливо приймати повітряні з сонячними ваннами, які допоможуть попередити появу попрілостей та пітниці, а також допоможуть загартовувати організм.

Коли дитині виповниться 2 місяці, їй обов'язково потрібно регулярно робити правильний масаж. Вас більш детально цікавить такий момент як «Як доглядати за немовлям. Поради педіатра?»? Ласкаво просимо звернутися в дитячу клініку «Френдлік» з офіційним сайтом https://friendlic.clinic/blog за порадою та детальним роз’ясненням спеціаліста.