Останні роки сегмент швидкого кредитування в мікрофінансових організаціях набирає обертів. Широка доступність та простота оформлення призводить до безвідповідальної поведінки позичальників. Через інтернет швидкий кредит на картку банку може отримати навіть безробітний або той, хто ледь досяг повноліття, не замислюючись про наслідки. У цьому полягає найбільша небезпека – безпрецедентна доступність.

Чому так?

При зверненні до банку кредитний експерт повинен переконатися у вашій кредитоспроможності. Насамперед для банку, у другу чергу – для вас особисто. Кредитний скоринг у банківських організаціях жорсткіший. Гроші видаються в основному у зрілому та свідомому віці, коли ви вмієте з ними поводитися. У МФО кредитний скоринг дуже лояльний, що робить онлайн кредитування дуже простим. При цьому багато хто забуває, що в середньому річні відсоткові ставки становлять від 365% до 730%. За умови своєчасної виплати. Затримки чи відмова призводять до нарахування пені, штрафів, неустойок та іншого, передбаченого договором.

Міфи про швидкі онлайн кредити

  • Міф №1. Якщо на договорі немає мого підпису, він недійсний. Насправді не так. Закон про споживче кредитування врегулював суперечки з цього питання. Тепер будь-який онлайн договір кредитування, підписаний одноразовим паролем, має юридичну чинність.

  • Міф №2. Усі МФО працюють неофіційно і нічого мені за законом не зроблять. Насправді час нелегальних кредиторів минув. Будь-яка кредитна організація має отримати ліцензію від НБУ. І вплив на вас, як на боржника, буде у юридичній площині.

Яка відповідальність

Якщо протягом 90 днів ви не виконуєте своїх зобов'язань за кредитним договором, то автоматично стаєте неплатником. Далі події можуть розвиватися так:

  1. Вам чи вашим знайомим почнуть дзвонити з МФО з наполегливим проханням виконати свої зобов'язання.

  2. Якщо ви не реагуватимете тривалий термін, то ваш борг може бути переданий факторинговій компанії, яка займатиметься його стягненням.

  3. Стягнення буде здійснено в судовому порядку через виконавчу службу.

  4. Як забезпечення боргу ваші рахунки в банках можуть бути заблоковані. А якщо сума боргу більша за звичайну, то може бути накладено арешт на майно до повного погашення боргу.

  5. В наслідок цього ви зіпсуєте свою кредитну історію або навіть не зможете виїхати за кордон.

Переваги швидких кредитів

Якщо ви сумлінний позичальник, то швидкі онлайн кредити на банківську картку можуть виручити вас у складну хвилину. Термін ухвалення рішення в середньому триває до 15-20 хвилин. А багато МФО своїм постійним клієнтам погоджують кредитування дуже швидко – до 2 хвилин.

Джерело: bizpozyka.com.