Магнітні пускачі, модульні контактори класифікуються як комутаційні пристрої. Вони підходять для випадків, коли потрібно дистанційно керувати силовими ланцюгами. Пристрої допомагають підключати, зупиняти і відключати потужні електричні механізми і деякі побутові електроприлади. Найчастіше їх використовують для електродвигунів. І пускач, і контактор є гарантами безперебійної роботи мережі. Забезпечується безпека як для обладнання, так і для користувача.

Цю продукцію покупці знайдуть у каталозі https://amperok.com.ua/nyzkovoltna-produkc%D1%96ja/puskachi_kontaktory_ta_dopomizhne_obladnannja/, гарантована якість електротоварів.

Що собою представляють пристрої для управління

Для початку необхідно розібратися в суті кожного з розглянутих пристроїв.

Контактор являє собою блок з декількома контактними групами швидкої дії. Може використовуватися як самостійний пристрій, так і в комплексі з іншим обладнанням (системи контролю та захисту електрооб'єктів).

 Контактор можна використовувати для частих вмикань і вимикань обладнання (до 6000 за сеанс). За розмикання і розмикання ланцюга відповідають магнітні приводи, які також запускають інші елементи пристрою. Слід зазначити, що обрив ланцюга відбувається не в одному, а в декількох місцях.

Магнітні пускачі також є контакторами, але вдосконаленими. Вони можуть працювати на постійному і змінному струмі великої потужності. Їх основні функції такі ж, як і у контакторів – включати і включати обладнання, працювати з електричними ланцюгами. Але крім цього вони можуть запустити двигун, здійснити реверсування струму, зупинити 3-фазний асинхронний двигун. Пристрої можуть бути доповнені термореле або додатковими контактами для розширення функціональності.

Що спільного між ними?

В принципі, головна схожість легко виділяється з опису вище - управління силовими ланцюгами. Обидва механізми виробляють включення і зупинку електродвигунів (або іншого потужного обладнання), а також використовуються для реостатного пуску для введення/виведення ступенів опору.

Наступна схожість стосується збірки. Крім силових контактів є додаткові, які призначені для схеми управління. Пара нормально замкнутих і нормально відкритих контактів. Як пускач, так і контактор можна використовувати самостійно або в комплексі з іншими пристроями.

Механізми відрізняються одночасно за кількома параметрами: розмірами, комплектацією.