Гарний чай може впливати на наш настрій. Після чашки чаю багато хто почувається бадьорішим та енергійнішим. А вся справа – в унікальному складі напою.

Як саме чай впливає на настрій?

Однозначно механізм впливу чаю на настрій ще вивчений, але доведено, що незалежно від сорту, чай знижує концентрацію гормону стресу кортизолу.  Із чим, на думку вчених, пов'язаний позитивний вплив чаю на організм?

  • Антиоксиданти, особливо епігалокатехіну галлат (ЕГКГ). Вони усувають тривожність.
  • амінокислота L-теанін, яка у поєднанні з кофеїном також знижує тривожність, заспокоює, розслаблює. Серед особливих властивостей цієї амінокислоти є здатність скорочувати синтез нейромедіатора ГАМК (механізм зниження занепокоєння).
  • кофеїн, який бадьорить, тонізує та підіймає настрій. Сам собою кофеїн «перевантажує» нервову систему, але у поєднанні з іншими речовинами, які містяться в чаї, він діє м'яко.

До того ж чай має приємний аромат та смак, що також може впливати на настрій людини. Наприклад, аромат лаванди відомий своєю заспокійливою дією, а аромат м'яти може допомогти зняти втому та підвищити настрій.

Таким чином, чай має позитивний вплив на настрій завдяки своєму унікальному складу, а також приємному смаку та аромату.

Які чаї підіймають настрій?

Однозначно відповісти на питання, який чай найкраще підіймає настрій, складно, адже це досить індивідуально. Втім, загальні рекомендації є! Важливо бути впевненим у тому, що ви п’єте справжній китайський чай, адже підробка, крім втрачених грошей, не подарує ефекту та користі.

Гарний пуер дарує відчуття ейфорії. А якщо випити багато пуеру на голодний шлунок, можуть виникнути відчуття, схожі на сп'яніння, – так зване пуерне сп'яніння. Воно пов'язане з високим вмістом кофеїну та інших біологічно активних речовин у напої, тому важливо не зловживати пуером. Однак, якщо ви п'єте пуер помірно, він є ще й дієвим природним антидепресантом. Спробуйте Королівський чи Палацовий пуер, Ся Гуань чи Чайні голови.

Зелений чай містить кофеїн та L-теанін, які можуть покращити настрій та підвищити концентрацію уваги. Крім того, зелений чай багатий на антиоксиданти, які допомагають боротися зі стресом і покращують загальний стан організму. Спробуйте легендарний Мао Фен, Бі Ло Чунь або “Перлину дракона”, які додадуть бадьорості та порадують відмінним смаком.

Червоний чай також вважається джерелом енергії для тих, хто відчуває душевний розлад, втому. Такі відомі сорти, як Да Хун Пао, буквально прогрівають і тіло, і душу зсередини, створюючи прекрасний настрій.

Жовтий чай – це рідкісний та дорогий вид китайського чаю, який виробляють лише у деяких провінціях Китаю. Жовтий чай містить менше кофеїну, ніж зелений або чорний чай, але багатий на амінокислоти, які можуть поліпшити настрій і підвищити концентрацію уваги. Скуштуйте Цзюнь-шань Інь Чжень, один з найкращих 10 чаїв Піднебесної, Хо Шань Хуан Я або Бейган Маоцзянь з яскраво вираженим солодким смаком та нотками меду.

Улуни дарують натхнення та ніби дарують крила. Це м'який напій, який створює душевний затишок та комфорт. Оолонг містить кофеїн та L-теанін, які можуть покращити настрій та підвищити концентрацію уваги. Він також багатий на поліфеноли, які можуть допомогти захистити організм від вільних радикалів і покращити загальний стан здоров'я. Спробуйте Те Гуань Інь, один із найвідоміших улунів Китаю!

Магазин китайського чаю https://www.teaworld.in.ua/