Будівельна штукатурка – це і декоративність, і міцність поверхні, і додаткове утеплення. Виготовлена на промисловому обладнанні штукатурка, переважає самостійно виготовлені суміші з багатьох причин. І одна з найголовніших переваг – можливість віднайти ті варіанти, які потрібні саме для конкретної реконструкції чи будівництва. Штукатурка для фасадних та внутрішніх робіт або універсальний різновид будівельної суміші пропонує інтернет-магазин Bud-Platforma. Тут є можливість придбати штукатурку з усіх найпопулярніших видів сумішей, де основою є:

  • гіпс;
  • акрил;
  • мінерали;
  • полімери;
  • силікон;
  • цемент або цемент із вапном/піском та інші версії.

Розглянемо найпопулярніші види штукатурок та напрямки використання під час реконструкції чи будівництва.

Класичний гіпс

Гіпс як основа штукатурки – це класична будівельна вирівнююча суміш. Не дивлячись на те, що найбільшу популярність зараз складають штукатурки, які використовуються для вирівнювання за допомогою механічних засобів, є чимало пропозицій і для ручних версій сумішей. Гіпсові ручні штукатурки потрібні для мінімальних обсягів роботи або для того, щоб виконати роботу по штукатурці де є складні за формою, поверхні. Як завжди гіпс – це міцність і білосніжний колір, який неможливо з чимось переплутати. Але тут потрібна швидкість і вправність – 30-40 хвилин і гіпсова штукатурка навіть зі спеціальними розчинниками, все перетворить у твердий шар.

Цементно-піщана

Ще один популярний різновид штукатурки, де сполучається міцність бетону та якість нанесення ідеального вирівнюючого шару за допомогою дрібних гранул піску. Застосовувати таку штукатурку можна як для вирівнювання поверхні, тобто як штукатурну ґрунтівку, так і для декоруючого шару. Швидкість повного застигання шару до рівня незмінності поверхні – від 1 до 2 годин. Такі види штукатурок можуть використовуватись для зовнішніх і внутрішніх робіт. Тому більшість сортів цементно-піщаних сумішей, є універсальними.

Полімерцементна

Це інноваційне рішення для сумішей – поєднання цементу та полімерів. Головна відмінність не стільки у застосуванні, як у нетипових для звичайної цементної або гіпсової штукатурки, властивостях. Ця штукатурка одночасно є міцною і стійкою до стирання, пропонує високу стійкість до води. Гладенька поверхня, яка формується полімерцементною сумішшю – блискуча, ідеально рівна і допомагає позбутися нашарувань пилу на стіні чи іншому елементі будинку.

Основа штукатурки на силіконі

Така штукатурна суміш повністю підготовлена до застосування, оскільки не потребує розведення водою. Вона постачається в герметично закритих пластикових коробках, а її консистенція схожа на фарбу. Базова відмінність штукатурки з силіконовою основою полягає в тому, що вона поєднує складні для сполучення в одній штукатурці, характеристики:

  • гнучкість поверхневого шару;
  • тривалий термін використання без проведення повторного ремонту;
  • висока міцність поверхні;
  • штукатурка є стійкою до дії прямих ультрафіолетових променів і вологи.

Найважливіша перевага використання силіконової суміші – миттєва готовність до нанесення і висока якість штукатурного шару.

Гібридні різновиди штукатурок

Особливий різновид штукатурок – це гібриди, які поєднують кращі властивості силіконових, гіпсових, цементних, силікатних, полімерних та інших штукатурних сумішей. Тому грамотний підбір штукатурки для конкретного виду робіт дозволяє використати її корисні властивості на всі 100%. Таким чином можна отримати оптимальну вартість штукатурки і водночас – максимальну корисність для будівництва або ремонту.