Акумуляторний пилосос — зручний, компактний та мобільний пристрій для швидкого прибирання сміття, пилу, бруду навіть у важкодоступних місцях. Працює від вбудованої батареї, а не від електрики, завдяки чому його можна використовувати далеко від розеток. Зазвичай бездротові пилососи купують для вирішення дрібних повсякденних завдань (наприклад, зібрати розсипану сіль на кухні, почистити плінтуси, навести лад на антресолях), для яких необов'язково діставати громіздкі «коробки» з багатометровими дротами. Також професійні акумуляторні моделі використовують для роботи на будівельних майданчиках, у гаражах, СТО та відкритих майданчиках без доступу до електрики.

photo-1527515637462-cff94eecc1ac?ixlib=rb-4.0.3&ixid=M3wxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8fA%3D%3D&auto=format&fit=crop&w=1074&q=80

Плюси та мінуси

До безперечних переваг бездротових пилососів можна віднести:

 1. Мобільність. Завдяки легкості та незалежності від розеток їх зручно переносити з місця на місце, використовувати навіть у важкодоступних куточках квартири, брати з собою під час переїздів чи відпочинку на дачі.
 2. Зручність для зберігання. Акумуляторні моделі є дуже компактними, тому їх легко розмістити в шафі, під ліжком або в ніші за диваном.
 3. Широкий спектр можливостей. У сучасних моделях встановлюються інноваційні НЕРА-фільтри, є корисні функції на кшталт ручки, що знімається, а також цілий набір щіток — для паркету, дзеркал, збору рідини, догляду за тваринами й не тільки.
 4. Швидкість роботи. Потужні акумуляторні апарати за лічені секунди збирають бруд не гірше за стандартні пилососи, і особливо добре справляються з точковим прибиранням.

Є у бездротових акумуляторних пилососів і низка недоліків:

 1. Необхідність у підзаряджанні. Ресурс акумулятора обмежений, тому довго працювати на одному заряді батареї пилосос не може.
 2. Маленький пилозбірник. Повноцінно прибрати цілу квартиру після грандіозного свята не вдасться.
 3. Висока вартість. Акумуляторні моделі часто коштують не дешевше за стандартні, але при цьому мають менше функцій.

Бездротовий пилосос зручно використовувати як додаткову техніку для швидкого прибирання, коли ліньки діставати громіздкий апарат і возитися з дротами. Також без нього не обійтися, якщо необхідно навести лад в місці, де немає розеток.

Нюанси вибору

Під час купівлі зверніть увагу на такі моменти:

 1. Тип пилососу. Найпоширеніший варіант — вертикальні пристрої для домашнього збирання. Також зустрічаються ручні (автомобільні) моделі для швидкого очищення меблів і салонів машин, варіанти для миття вікон та електровіники з малою потужністю.
 2. Тип збирання. Як і в стандартних пилососах, в акумуляторних зустрічається сухе (тільки збирання пилу, сміття, бруду) та вологе (з миттям підлог) прибирання.
 3. Тип пилозбірника. Найзручнішими вважаються скляні колби та контейнери, які легко доглядати. Також уточніть місткість пилозбірника.
 4. Виробник. Погляньте в бік популярних моделей перевірених брендів — наприклад, можна купити пилосос Ровента, Xiaomi або Керхер.

Тепер ви знаєте все про бездротові пилососи. Вдалих покупок!