Важливість проведення гематологічного аналізу крові у діагностиці

У медицині використовують безліч способів діагностики захворювань, і гематологічні дослідження займають у цьому питанні чимало місця. В результаті дослідження, лікар отримує дані про кількість та якість клітинних елементів крові. До комплексу входить: загальний аналіз крові, підрахунок ШОЕ та ретикулоцитів, вивчення кісткового мозку. Саме тому в лабораторії повинен бути гемоаналізатор.

Навіщо потрібний клінічний аналіз крові?

Загальний аналіз крові – важливе дослідження, що дозволяє оцінити реакцію кровотворних органів на вплив різних факторів. При відвідуванні лікаря пацієнтам завжди призначають ОАК для встановлення діагнозу. Діагностика передбачає кілька етапів:

  • Підрахунок гемоглобіну;
  • Розрахунок кількості еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів та інших показників;
  • Вивчення кров'яних мазків на мікроскопі;

У онкохворих часто з'являється анемія, що обумовлено впливом супресії кровотворення, втратою крові, гемолізом та недостатністю поживних речовин. Тривалість виконання аналізу 30 хвилин, що дозволяє лікарю швидко ухвалити рішення про лікування.

Докладніше про діагностику

Гематологічні дослідження передбачають підрахунок ШОЕ. Це показник, який свідчить про патологічний стан організму. З його допомогою можна виявити запалення, онкологію, ендокринні порушення або спостерігати за результатом проведеного лікування. Причин збільшення показника може бути багато, починаючи від запалення, і закінчуючи захворюваннями серцево-судинної системи.

Дослідження ретикулоцитів – важлива функція аналізатора, що дозволяє виявляти абсолютну та відсоткову кількість елементів. Ретикулоцити є молодими еритроцитами. Аналіз виконується для оцінки кістково-мозкової регенерації після трансплантації кісткового мозку, для діагностики нестачі вітаміну В12 або інших елементів.

Обстеження кісткового мозку

Вивчення кісткового мозку з підрахунком мієлограми – метод, що дозволяє виявити стан системи кровотворення, що є важливим при онкологічних захворюваннях. Мієлограма являє собою морфологічний аналіз клітин кісткового мозку та виявлення відсоткової кількості елементів. Виконання досліджень не буде можливим без використання гемоаналізатора. Широкий вибір моделей представлений у постачальника Іndermedica. На весь товар пропонується гарантія.