Спальня — місце, де ми проводимо чимало свого часу, здебільшого відпочинок і сон. Тому дуже важливо створити в кімнаті комфортні умови для здоров'я і добробуту. Одним з ефективних способів поліпшити мікроклімат у приміщенні — використовувати зволожувачі повітря. Розповідаємо, який тип вибрати для підвищення рівня самопочуття. Image

Використання зволожувачів холодного туману

Зволожувачі холодного туману використовують ультразвукові коливання, щоб розпорошити воду на найдрібніші крапельки розміром 1-5 мікрон. Вони настільки малі, що довго перебувають у повітрі у вигляді туману і поступово зволожують повітря, не встигаючи осісти на підлогу та поверхні. Які переваги дають зволожувачі повітря холодного туману:

 1. Низьке споживання електрики, оскільки не використовується нагрівальний елемент.
 2. Відсутність умов для розмноження бактерій, оскільки вода не нагрівається.
 3. Безшумна робота. Єдиний звук — це неголосне гудіння ультразвукової мембрани.
 4. Можливість використовувати аромаолії — вони не руйнуються від нагрівання води.

Звичайно, доведеться почекати ефекту 30-40 хвилин, але це не критичний мінус.

Як працюють зволожувачі теплого туману

Зволожувачі теплого туману нагрівають воду до кипіння, а потім за допомогою вентилятора розпилюють гарячу пару в повітря. Вона швидко конденсується і зволожує повітря в приміщенні. Моделі теплого туману обирають з низки причин:

 1. Швидке зволоження повітря внаслідок випаровування. Ефект відчувається вже через 10-15 хвилин роботи.
 2. Можливість слугувати додатковим джерелом тепла, підвищуючи температуру повітря в приміщенні приблизно на 2-3 градуси. Це актуально для холодної пори року.
 3. Ефективне зволоження повітря у великих приміщеннях шляхом потужного викиду пари.

Однак у таких моделей є низка недоліків, наприклад, високе споживання електроенергії через роботу нагрівального елемента, а також утворення білого нальоту від осідання дрібних частинок мінералів на меблях і стінах, який складно прибрати.

Який зволожувач краще для спальні

Враховуючи можливості та обмеження кожного типу, можна зробити висновок, що для спальні найкраще підійде зволожувач холодного туману. Ось чому:

 1. У спальні зазвичай хочеться прохолоди, а не додаткового тепла. Зволожувач холодного туману якраз створить відчуття свіжості й не спричинить перегріву.
 2. Такий пристрій економніший — не буде зайвих витрат на електрику. А зволожувати повітря часто необхідно цілодобово.
 3. Ризик розмноження бактерій і спор цвілі у воді вищий у теплого туману. Для спальні чистота повітря дуже важлива.
 4. Безшумна робота зволожувача холодного туману не завадить спокійному сну.

Системи зволоження повітря допомагають розслабитися і створюють здорову атмосферу в приміщенні. Однак максимального ефекту від пристрою можна домогтися, вибравши відповідну технологію. Прислухайтеся до порад, але орієнтуйтеся на власні уподобання — це дасть змогу підібрати ідеальний гаджет для спальні.