У будь-якому житловому приміщенні особливим місцем є саме дитяча кімната, так як це саме той куточок, в якому дитина може усамітнитися та проводити час так, як заманеться. Для того, щоб процес знаходження у цьому приміщенні для неї був максимально комфортним та зручним, варто подбати про планування інтер’єру та дизайн. Якщо самостійно вирішити це питання не вдається, то студія інтер’єру: Юсупова допоможе реалізувати цей процес та втілити на практиці будь-яке бажання.

Особливості зонування дитячої кімнати

Після того, як буде вибрано кімнату, в якій буде організовано спеціальне місце для дитини, варто подбати про реалізацію правильного процесу зонування. При цьому варто пам’ятати про те, що існує декілька конкретних зон, де дитина може виконувати певні види власної діяльності.

Із самого раннього дитинства кожна дитина досить активно займається різними варіантами творчості. Тому під час вибору місця для такого куточку варто обрати те, яке в подальшому можна буде трансформувати в місце для вивчення уроків в школу. Таке робоче місце важливо розміщувати в найсвітлішому куточку кімнати для того, щоб на робочий стіл потрапляла максимальна кількість сонячного світла. Краще, якщо робочий стіл буде знаходитися недалеко від вікна.

При підготовці робочої зони у дитячій кімнаті, варто подбати про наявність наступних видів меблів:

  • просторий стіл, на якому можна буде розміщувати велику кількість речей;
  • зручний стілець зі спинкою, який можна регулювати по зросту дитини;
  • спеціально облаштовані місця для зберігання різних особистих речей.

Для використання кімнати у темну добу варто подбати про наявність освітлення і вигляді лампи або іншого джерела світла. При чому світіння від лампи повинно бути яскравим з рівним світлом і таким, щоб не спричиняти дискомфорт для очей дитини. Додатково варто попіклуватися про те, щоб неподалік була розміщена розетка, до якої можна підключити лампу, комп’ютер або інший пристрій. У тому випадку, якщо дитина досить маленька та не проводить велику кількість часу за столом, для встановлення у кімнаті буде достатньо невеликого журнального столика, який з плином часу буде потрібно замінити на великий стіл для навчання.

Особливості організації зони для розваг в дитячій кімнаті

Після того, як буде розподілене місце для сну та для роботи, варто організувати у вільному просторі місце для розваг. При цьому варто зауважити на тому, що зона для розваг може бути поєднана з зоною для відпочинку, але обов’язково знаходиться окремо від робочої зони. У тому випадку, якщо місце для розваг буде знаходитися неподалік від місця для навчання, дитина буде систематично відволікатися та думати про розваги.

На місці для розваг обов’язково повинні бути такі елементи, як меблі для іграшок та м’який килим. Наявність м’якого килиму є обов’язковим елементом, який буде забезпечувати максимальний комфорт та не дасть дитині замерзнути. Меблі для іграшок варто вибирати з врахуванням того, яку їх кількість потрібно буде розміщати.