Незважаючи на широке поширення такої патології, як варикоцеле, чоловіки рідко звертаються по допомогу до уролога на ранніх стадіях. Це пов'язано як із неочевидною симптоматикою, так і з безліччю міфів і помилок щодо захворювання.

На жаль, варикоцеле часто є причиною чоловічого безпліддя, і тривале ігнорування проблеми посилює ризики для репродуктивної функції. Розберемося, коли потрібна операція варикоцеле, а коли можна обійтися консервативною терапією.

Варикоцеле та репродуктивне здоров'я чоловіка – як не допустити безпліддя

Чи можна запідозрити варикоцеле на ранній стадії

Більшість випадків варикоцеле пов'язані з анатомічними особливостями венозної системи яєчка. Як правило, захворювання розвивається зліва. На першій стадії патологія майже ніколи не турбує чоловіка, тому фахівці рекомендують регулярно відвідувати уролога, щоб виявити проблему якомога раніше.

Найбільш ранніми симптомами є:

 • Дискомфорт у мошонці;
 • Невеликий набряк;
 • Збільшення мошонки в розмірах з одного боку.

Понад 70-80% випадків варикоцеле діагностують тільки в процесі обстеження в андролога, репродуктолога, коли сімейна пара відчуває проблеми із зачаттям дитини.

Лікування варикоцеле без операції

Операція варикоцеле – фактично єдиний спосіб позбутися захворювання назавжди. На сьогодні не існує нехірургічної методики радикального лікування варикоцеле.

Коли лікар може запропонувати консервативну терапію?

 1. I-II стадія захворювання;
 2. Чоловік не планує надалі мати дітей;
 3. Відсутні серйозні симптоми (біль, набряк, порушення працездатності, проблеми під час статевого акту).

Для оцінки стадії та ризиків лікар-уролог проводить огляд, а також призначає додаткове обстеження – це УЗД-доплерографія, рідше – флебографія із застосуванням контрастної речовини.

Методи лікування варикоцеле без операції:

 1. Спеціальна гімнастика;
 2. Нормалізація статевого життя;
 3. Фармакологічна терапія;
 4. Використання підтримуючого бандажа.

Варикоцеле та репродуктивне здоров'я чоловіка – як не допустити безпліддя

Операція варикоцеле – кому вона потрібна

Операцію варикоцеле в хороших клініках сьогодні проводять малоінвазивними методиками, що не вимагає тривалої і складної підготовки, а також реабілітації. Термін перебування в лікарні не перевищує 1-2 днів (залежно від методики).

Хірургічне лікування показане всім чоловікам, які хочуть зберегти своє репродуктивне здоров'я і не допустити таких ускладнень:

 1. Хронічний тазовий біль;
 2. Неестетичний вигляд статевих органів;
 3. Простатит;
 4. Проблеми із сечовипусканням;
 5. Дискомфорт під час статевого акту.

У Києві операція варикоцеле виконується провідними урологами в медичному центрі Med City. Фахівці застосовують найсучасніше обладнання для безпеки та комфорту пацієнта:

 • Лазерна операція варикоцеле;
 • Операція Мармара;
 • Ендоваскулярна операція варикоцеле;
 • Лапароскопічне видалення варикоцеле.

Хочете позбутися варикоцеле? Запишіться на консультацію до уролога Med City на сайті клініки або за телефоном +38-068-952-38-23.